20 Mar

Wędrowniku!

Druhny i druhowie

Referat wędrowniczy Chorągwi Śląskiej ma przyjemność zaprosić wszystkie druhny, druhów, instruktorów w wieku wędrowniczym i starszym na zlot wędrowników połączony z sejmikiem wędrowniczym, który odbędzie się w Harcerskim Ośrodku Wodnym w Poraju w terminie 31.03.-2.04.2017r. Szczegóły zlotu znajdziecie na stronach chorągwi, fb a także u członków referatu

Referat Wędrowniczy Chorągwi Śląskiej

24 Lut

Dzień Myśli Braterskiej 2017

Było rodzinnie, śmiesznie i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania! 😀
Każdy znalazł coś dla siebie podczas Dnia Myśli Braterskiej. W dostępie uczestników były trzy strefy:
I- eksperta, gdzie można było zadać nurtujące pytania,
II- nasilania się, gdzie czekała kawa, herbata i coś słodkiego,
III- relaksu, gdzie śpiewaliśmy piosenki, rozmawialiśmy i graliśmy w gry 🙂

Image may contain: 15 people, people standing and indoor

09 Lut

VIII Gala Mistrzów Harcerstwa

Gala Mistrzów Harcerstwa jest uroczystością, podczas której wyróżnieni zostają instruktorzy Chorągwi Śląskiej ZHP statuetką „Mistrza Harcerstwa” za miniony rok kalendarzowy.

W tym roku w dwóch kategoriach zostali nominowanie również i nasi Instruktorzy!

W kategorii „Bratnia Dusza” nominowani zostali instruktorzy, którzy swoim uśmiechem, pogodą ducha, entuzjazmem i pasją zarażają innych.

■ hm. Janina BINDA

W kategorii „Pomocna Dłoń” nominowani zostali instruktorzy, którzy na co dzień pomagają innym w potrzebie, opiekują się innymi osobami, pomagają innym w codziennym życiu, (np. instruktorzy, którzy prowadzą m.in.: rodzinne domy dziecka, rodziny zastępcze), pełnią również swoją stałą służbę poza ZHP.

■ hm. Marek LOOZE

pablo (62)